TC7SZ14F,LJ(CT
Mfr.Part #
TC7SZ14F,LJ(CT
Manufacturer
Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation
Package/Case
Datasheet
TC7SZ14F,LJ(CT
Description
IC INVERTER SCHMITT 1CH 1-IN SMV
Stock
605
Manufacturer :
Product Category :
Gates and Inverters
Current - Output High, Low :
32mA, 32mA
Current - Quiescent (Max) :
1 µA
Features :
Schmitt Trigger
Logic Level - High :
1.4V ~ 3.6V
Logic Level - Low :
0.2V ~ 1.2V
Logic Type :
Inverter
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
5.9ns @ 5V, 50pF
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Number of Inputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SMV
Voltage - Supply :
1.65V ~ 5.5V